Wskazania & Przeciwwskazania

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy medycznej, wywodzi się on z Indii i Chin, skąd przeniknął dalej do innych kultur i znacznie się rozwinął. Warto przeczytać ten artykuł, aby poznać korzyści, jakie niesie masaż oraz przeciwwskazania, kiedy nie należy go wykonywać.

Czytaj więcej

Masaż kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży łagodzi dolegliwości związane z ciążą, oraz przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia, niewyspania czy też stresu.

Czytaj więcej

Zasady korzystania z sauny suchej/fińskiej

Dzięki współpracy z Klubem Squah4you, każdy klient Body Zone może bezpłatnie skorzystać z sauny znajdującej się w obiekcie. Jeśli planują Państwo skorzystać z sauny, proszę o zapoznanie się z podstawowymi zasadami znajdującymi się w tym artykule.

Czytaj więcej

Pierwsza wizyta

Planujesz pierwszą wizytę w Naszym salonie? Może to będzie Twoja pierwsza wizyta w salonie fizjoterapii i masażu? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! Warto przeczytać go uważnie, a ułatwi to Tobie oraz Nam. Zapmietać wszystkiego nie trzeba, przecież zawsze można odwiedzić Naszą stronę jeszcze raz :)

Czytaj więcej

Masaż sportowy - czym jest?

Masaż Sportowy jest to masaż ręczny, w którym dobór technik wykorzystywanych podczas masażu, dobiera się indywidualnie do zawodnika, biorąc pod uwagę jego predyspozycje, uprawianą dyscyplinę sportową i czas w jakim przygotowuje się do ważnych zawodów.

Czytaj więcej

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż Gorącymi Kamieniami jest to masaż wykonywany specjalnie do tego przygotowanymi kamieniami bazaltowymi (pochodzenia wulkanicznego). Kamienie te maja wyjątkowe właściwości do długiego utrzymywania ciepła, dzięki czemu są tak przyjemne dla ciała. Masaż ten znajduje również zastosowanie w ciepłolecznictwie.

Czytaj więcej

Masaż bańkami

Masaż bańkami jest to metoda lecznicza znana od tysięcy lat. Wywodzi się z akupresury. Pierwsze zmianki o zastosowaniu tego zabiegu pochodzą z starożytnej Mezopotamii (tabliczki gliniane). Dawniej stosowano bańki bambusowe, później szklane, obecnie najczęściej używa się baniek gumowych i plastikowych.

Czytaj więcej

Praca siedząca

Masz siedzącą pracę? Często narzekasz na bóle kręgosłupa, opuchnięte nogi? Przeczytaj, zastosuj i poczuj różnicę.

Czytaj więcej

Masaż tkanek głębokich

„Masaż Tkanek Głębokich to zrozumienie warstw ciała i umiejętność pracy z tkankami w tych warstwach, skupiona na relaksacji, wydłużeniu i uwolnieniu ciągłych, nienaturalnych ograniczających wzorców w najbardziej skuteczny i ekonomiczny sposób”
Art. Riggs

Czytaj więcej