Terapia punktów spustowych

Punkty spustowe to źródło wielu dolegliwości bólowych, z którymi zmaga się każdy z nas na co dzień. Są to wrażliwe miejsca na dotyk, które charakteryzują się wzmożonym napięciem. Można je wyczuć za pomocą dotyku w postaci „grudek/guzków”.

Czytaj więcejTerapia punktów spustowych

Poizometryczna relaksacja mięśni

Świetna metoda w fizjoterapii stosowana w ograniczeniach ruchomości i w przykurczach mięśniowych. Technika ta polega na rozciąganiu tkanek miękkich w stanach wzmożonego napięcia mięśniowego i w przykurczach.

Czytaj więcejPoizometryczna relaksacja mięśni

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

Jest to forma terapii w fizjoterapii, polegająca na rozluźnianiu mięśniowo – powięziowym, która polega na manipulacji tkanek miękkich.

Czytaj więcej...Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

Flossing w terapii i treningu

Jest to nowa metoda pracy w fizjoterapii, polegająca na owijaniu wybranej części ciała specjalną taśmą w celu wywołania kompresji miejscowej tkanek. W takiej taśmie Terapeuta prosi o wykonanie specjalnych, indywidualnie dopasowanych ćwiczeń, aby poprawić stan zdrowia pacjenta. Celem jest przyspieszenie procesu leczenia.

Czytaj więcejFlossing w terapii i treningu

Kinezjotaping

Jest to jedna z wielu metod leczniczych wykorzystywanych w fizjoterapii. Polega ona na oklejaniu (plastrowaniu) wybranych fragmentów ciała z wykorzystaniem specjalnych plastrów. Jest to częsty zamiennik środków przeciwbólowych.

Czytaj więcej...Kinezjotaping

Dynamiczny Taping

Dynamic Tape, czyli elastyczna taśma rozciągająca się we wszystkich kierunkach. Przypomina zwykłą taśmę do kinezjotapingu, ale różni się od niej budową – złożona jest z materiałów syntetycznych, w przeciwieństwie do kinezjotapingu, który składa się głównie z bawełny.

Czytaj więcejDynamiczny Taping

Rehabilitacja Indywidualna

Fizjoterapia jest to szereg metod leczniczych wykorzystywanych w wielu schorzeniach narządu ruchu. Ma na celu usprawnianie, niwelowanie bólu oraz pomoc w powrocie do zdrowia. Metody, na jakich bazuje fizjoterapia to, m.in. masaż, ćwiczenia ogólnousprawniające, sport, leczenie poprzez aktywność fizyczną, bodźce fizykalne, terapia manualna, kinezjotaping, i wiele innych. Sposób leczenia jest indywidualnie dobierany do potrzeb pacjenta jak i jego możliwości.

Czytaj więcej...Rehabilitacja Indywidualna

Podkategorie